שידרוג העיסוק או התקבעות בהרגלים ישנים

 

רבים האנשים אשר אינם נהנים ממקום עבודתם אך ממשיכים לעבוד רק למען המשכורת החודשית. ישנם אנשים אשר קרסו מבחינה כלכלית, ישנם אנשים אשר אינם מוצאים מקום עבודה זמן רב, ישנם אנשים הרוצים להחליף עיסוק ופוחדים מהשינוי, ישנם אנשים שפרשו לגמלאות, לבטלה ולהצפת תסכולים וישנם גם בעלי יוזמה ומרץ אשר אינם יודעים במה לבחור, ובסה"כ מדובר על רוב האוכלוסייה, כאשר חלק קטן ממנה נהנה מאושר ושפע כלכלי. שפע כלכלי הוא תוצאה של תהליכים ולא תוצאה של רדיפה אחרי הכסף. הרדיפה אחרי הכסף ודילוג על התהליכים הדרושים לבניית השפע סוחפת למערבולת אישית ומשפחתית המדרדרת אף לבריאות הגוף והנפש.

 

בכדי לצאת מהמערבולת והתסכולים חייבים לקבל החלטות, אך אין זה דבר פשוט כי החיים בתוך ההרגלים מצד אחד אינם טובים יותר ומצד שני בכל רצון לשינוי עולים פחדים מהשינוי. רוב האנשים מאפשרים לפחדים לנהל אותם ומבטלים את הרצון לשינוי וכאשר הפחדים גוברים הם יוצרים על פניהם מסכות, הגנות וזהירות. מאידך, כאשר חוצים את הפחד הוא נשאר מאחור ומגלים את האשליה שבפחד יחד עם הרגשת אושר.

בני האדם פועלים כבובה על חוטים של חוקים עצמיים, הרגלים של שנים, אמונות טפלות לא מדויקות, למדים מניסיונם של אחרים במקום משל עצמם ופוחדים לבצע שינוים בחייהם, אך ניתן ללמוד כיצד להשתחרר מהחוטים, לפעול אחרת, להרגיש לא לחשוש, לעבוד באמונה עצמית, בביטחון ובכיוון חיובי. אם מתבוננים בחלק הטוב והיפה של החיים כמו בהסטוריה של שיאי ההצלחות, והתשבחות שקיבלתם, ניתן לראות כי האדם הוא יצירה נפלאה שרק צריך להגשים את עצמו תוך כדי עשיית טוב לעצמו ולזולתו וזאת אפשר לעשות מתוך כישרונותיו של האדם האחראים להצלחותיו. הכישרון האמיתי של האדם לא קיים בבובה על חוטים, ולא מופעל על ידי משיכה בחוטים, אז מדוע מופעל האדם כבובה עם חוטים?

 

האדם מופעל על-ידי מערכת משתנה של חוקים עצמיים, המושפעים מגורמים חיצוניים, ומשתנים בעקבות למידה והתנסות או בהשפעת אמונות טפלות שאינן מדויקות לאותו אדם. כתוצאה מכך מופעל האדם על-ידי עצמו – כנגד עצמו, וסובל מבחירותיו. המערכת המשתנה והלא יציבה הזאת המפעילה את האדם נוחה להשפעה, וגורמת לו לטלטלה במפגשים עם אירועים חיצוניים, בין אם בהוצאת כיעור או יופי פנימי. קשה לאדם לשלוט בתנודות אלה המופעלות על-ידי הנפש, אך הוא יכול לחוש בהם אם אינו מתעלם מקיומם. בהוצאת כיעור מעצמו – הוא יחוש רגשות שליליים כגון עצב, צער, רוגז, כעס ודיכאון, ובהוצאת יופי פנימי מעצמו, הוא יחוש רגשות חיוביים כמו אושר ואהבה. כאשר הרגשות השליילם גוברים, יורדת תפוקתו לעיתים עד כדי הרס עצמי המתבטא בהתמכרויות ובמחלות שונו ואז הוא מתעורר, מחפש עזרה ורץ לטיפולים רפואיים ורוחניים. גם לאדם המגיע לשיא הרגשות הטובים קשה לשמור על מצב זה ואז בעקבות אגו מנופח, ביטחון עצמי מופרז או החלטות לא מדויקות יורד תפקודו, לעתים עד כדי אבדן כלכלי ומשפחתי, ואף הוא רץ לחפש עזרה. אנשים רבים מטלטלים בין שני קצוות הרגשות האלה, צוברים ניסיון אישי ויוצרים לעצמם את חוטי הבובה שעל-פיהם הם ממשיכים להתפתח, תוך כדי עליות ומורדות.

 

מדוע מופעל האדם על ידי מערכת כל כך לא יציבה? זוהי הדרך האמתית המאפשרת לנו להשתמש ביכולת הבחירה שלנו. מדוע ניתנה לנו יכולת בחירה? כדי שניצור יופי בעולם! לכן, כשאנו מוציאים מעצמנו יופי פנימי אנו חווים אושר ואהבה, וכאשר אנו מוציאים מעצמנו כיעור פנימי, אנו סובלים ואחר כך נפגעים ממחלות. המצפן לחיים קיים אצל כול אדם והוא מבוסס על עשייה מתוך רמות שונות של אהבה, על מנת שיוכל למדוד את מקומו בכל רגע של חייו ובכל החלטה שיעשה, וכדי שיוכל לבחור בדברים הנכונים בעבורו ויתווה לעצמו – בעזרת עשייה על בסיס כישרונותיו – דרך התנהלות אישית של אושר ואהבה במפת הדרכים של חייו. עשייה מתוך הכישרונות היא המצפן הנכון המורגשת דרך רגש אהבה. מכאן קל יותר להגיע אל דרך הפעולה בעשייה בעזרת מצפן הכישרונות ולהתמקד סביב רגש האהבה בכל עשייה.

 

אנשים רבים רוצים להצליח ונאבקים בקשיי החיים בכדי להגיע למטרה זו אך מעטים זוכים להגיע אליה. ראשית אינם יודעים להגדיר לעצמם מהי הצלחה עבורם. הצלחה היא מושג היחסי לכל אדם ויחסי לכל שאלה, לאחד הצלחה זה מליון דולר, לשני זה פרנסה טובה, לשלישי זה תפוקה חלקאית, ולרביעי זה נשואים מאושרים וכו'. כל אדם יכול להגיע להצלחה שהוא הכי רוצה דרך חשיפת שורשי ההצלחה הקיימים בו עצמו. הצלחה מורגשת באושר, באהבה לעשייה ולתוצאה הכלכלית הנפלאה, ואיך נעשה זאת?

 

כאשר האדם פועל במפת הדרכים של חייו מתוך יופי פנימי, אל עבר היעוד ובעזרת מצפן הכישרונות הוא נמצא במסלול הנכון המוביל אותו להצלחה. אם תפעלו על פי הרגשת ליבכם תשפרו את חייכם מיידית ואם תרצו לחשוף את שורשי ההצלחה שלכם תוכלו ללמוד זאת בקורס לחשיפת שורשי ההצלחה – מצד אחד, לעשות סדר בחייכם ולבנות לעצמכם תכנית אמתית ונכונה לחיים כלכליים עצמאיים – מצד שני. כבוגרי הקורס תוכלו להיות מדריכי הדרך של עצמכם ולהפסיק את פעולת החוטים השולטים בחייכם, וכן לקבל כיוון נכון לחיים בנתינה יפה של שפע לזולת ולעצמכם. תורת ההצלחה תהיה ביתכם וחלק בלתי נפרד מן היופי הפנימי שלכם. וזו היא רק ההתחלה.