ניתוב מפוטרי ההייטק להקמת עסקים וחברות


רבות נכתב על חוסר הנעימות, על חוסר הצדק שבפיטורין, על חיסול החשבונות על ידי בעלי המפעלים המפטרים, על הכעס בהפגנות למען עבודה, על המאמץ לקבלת דמי אבטלה וכו'. מהיכן מגיע כעס ושנאה זו ? זו שנאה עצמית של אותם אנשים הנאלצים להחליט לשנות את מקור פרנסתם כי קבלת החלטה עבור עצמנו היא משימה קשה מאוד. העובד השכיר אמור לבצע את הוראותיו של הבוס המחליט עבורו ואילו העצמאי צריך לבחור, להחליט ולדאוג לעצמו ומשימתו קשה שבעת מונים. הקושי מתחיל בעצם הרעיון שצריך להחליט. את התשובה לשאלה כיצד לבחור בכיוון הנכון לכל אחד פרטתי בספרי הנקרא "שורש ההצלחה הכלכלית" ואת התשובות לשאלות מדוע קשה לבחור ומדוע חובתנו לבחור, אפרט בספרי השני שיצא לאור בשנה הבאה. נכון שאפשר לקטר, לכעוס ולשנוא את הבוס שפיטר, אך אפשר גם להסתכל על המצב כהזדמנות חדשה לעשות משהו טוב לעצמנו. בפני המפוטרים והמתפטרים עומדות הזדמנויות להקים עסקים וחברות במקום להתחנן לקבלת עבודה כשכיר, כי תקציבי השיווק המניעים את התחרות פחתו לאחרונה בכל השווקים והשקט התחרותי היחסי שנוצר מאפשר לפתח מוצר וחברה בשנתיים הבאות.


כיצד עולים על רעיון להקמת חברה וכיצד יודעים אם הרעיון טוב או לא ? רעיון טוב יוצא מהלב, מלהיב וטוען אותנו באנרגית שמחה של עשייה, ולכן רעיון אשר אינו מעורר שמחה אינו רעיון טוב ומדוע ? ניתן להצליח בעסקים רק כאשר פועלים מתוך כישרונותינו כי דרכם רכשנו מיומנות רבה לכל אורך שנות חיינו. הרעיונות עולים למוחינו רק מתוך כישרונותינו והפעלת כישרונותינו גורמת לנו להתלהבות, לאהבה פנימית ולשמחה ואילו רעיון אשר אינו מעורר שמחה, אינו עולה מתוך כישרונותינו ודינו להיכשל אם ננסה ליישמו. יש להיזהר מהתלהבות מדומה של רדיפה אחרי התמכרויות כגון רדיפה אחרי עשיית כסף קל, אחרי אנשים המטפחים לנו את האגו או אחרי תלות באהבה חיצונית ודקות ההבחנה בין שני סוגי התלהבויות אלו חשובה כי היא נעוצה בהבדל בין הכיוון להצלחה לכיוון לכישלון.
עצתי היא אפוא כי מעתה ואילך תחזיקו דרך קבע פנקס ובו תרשמו כל רעיון שיעלה במוחכם ברגע כלשהו, כי הרעיונות עולים במוחנו מהמקום של אחד מכישרונותינו, ועשייה ממקום זה של כישרון היא הבסיס לשורש ההצלחה הכלכלית.


הטכניקה שלי מלמדת ומוציאה משהו חדש מהאדם לאחר שנים רבות בהם לא התייחסו בני האדם לשורש ההצלחה הכלכלית הנמצא וקיים בהם עוד משחר ילדותם. שורש ההצלחה הכלכלית פועל לכל אדם המחובר לעצמו והקורס ללימוד שורש ההצלחה הכלכלית מלמד כל אדם להתחבר לעצמו ולהפסיק לחפש את עצמו בעולם החיצוני. הספרים הרבים בשוק המציעים לאדם רשימת הצעות לעשייה כדי להצליח אינם עוזרים להצליח אלא בעיקר לבעל הספר אשר הצליח בזכות כישרונותיו ומאחר ולכל בני האדם יש סל כישרונות שונה זה מזה, אזי רק חיבור האדם לעצמו יניע אותו לפעול מתוך כישרונותיו ויוביל אותו להצלחתו במקום שהיא צריכה להיות, במקום לנסות להעתיק את הצלחתם ולהשתמש בתובנותיהם של כותבי סיפורי הצלחתם.


מפוטרים רבים אינם עובדים ומקטרים על מצבם וככל שמצב זה נמשך כן מתעוררות בעיות בריאותיות. רבות מהבעיות הבריאותיות אם לא כולן, קשורות לשורש ההצלחה הכלכלית כי כשהבחירות בחיים אינן נכונות הן מובילות את האדם להתרחקות מהשורש ולמחלות וכאשר הבחירות נכונות לאדם הן מובילות אותו לעשייה מתוך אהבה עצמית. העשייה מתוך אהבה עצמית אפשרית רק דרך שורש ההצלחה הכלכלית וזו בריאות והימנעות ממחלות. נכון שלא כל דבר בחיים צריך להתנהל כרצוננו, בכל תחום יש עליות וירידות, אך אדם המוכן להתמודד עם קשייו אפילו שקשה לו מבחינה רגשית, לומד לשרוד ללא מחלות, כי המחלות מוצפנות בגנום האנושי ובחירותינו מעוררות או מרדימות אותן. אדם שפוטר, שאינו מוצא עבודה חילופית ואינו עובד, בוחר לעורר גנים של מחלות מתוך תסכולו כי באפשרותו גם לבחור להקים עסק עצמאי או חברה שאוהב, לא להיות מתוסכל ולא לעורר גנים של מחלות מתרדמתם. זה נחמד מאוד שרופאים מגלים גנים של מחלות אך התרופה נמצאת אצל כל אחד ואחד מאיתנו. רבים האנשים אשר נרפאו ממחלות שונות כאשר החלו לעבוד בעבודה שמאוד אהבו.  
השיפור באיכות חייו של האדם מדהים כאשר הוא בוחר להנות מהסרט של חייו במקום להתענות ממנו וזו בחירה של כל אחד. אדם הלומד להיות בעשייה מתוך אהבה עצמית זוהי הצלחה המובילה גם להצלחה כלכלית, אך חוסר ההצלחה הוא בריחה ושנאה עצמית וכאשר נפגעים באזור הלב זהו כישלון אמיתי כי ברגע שהנשמה מפסיקה את פעילות הלב, כאן מסתיימת ההצלחה הכלכלית.


הטכניקה ללימוד שורש ההצלחה הכלכלית מאפשרת לבעלי עסקים, ליזמים, למנהלים, למחפשי שינוי קריירה ולמפוטרים להבין היכן הם נמצאים בהבנת הכישרון הפנימי שלהם וכתוצאה מלימוד זה הם מצליחים לייעל את תפקודם וליצור יש מאיין. זוהי טכניקה מיוחדת להבנת קיומו של תהליך פנימי המלווה בתחושת אושר המניע את יצירת התובנות מהיופי הפנימי שלהם. הטכניקה חושפת את ייעודו של האדם ובייעוד נמצא האושר אותו מחפשים אנשים במשך חיים שלמים ברחבי כדור הארץ. הטכניקה נותנת כיוון להצלחה כי שורש ההצלחה הכלכלית טמון בלבנו ומכאן ניתן להקים עסק עצמאי או חברה שאנו מאוד אוהבים.