לימודי חשיבה הכרתית ע"ש ימימה אביטל

www.yemima.co.il

האתר לחשיבה הכרתית על שם ימימה אביטל מיועד להכוונה רוחנית, הקניית כלים לפתירת קשיים בחיים, תרגולים לאיזונים בחיים וניכויים פנימיים

 

 חשיבה הכרתית

 

מצוקות החיים מוכרות לכולנו, השאלה האמיתית היא, האם יש לך רצון אישי להמשיך כל החיים במאבקך?  או שאתה מוכן להרפות מלהיות "צודק" ומוכן להקשיב לרצון המהותי המתעורר אצלך ולתקן את חייך.

בחיי השגרה שלנו אנו פוגשים בעיות בזוגיות, עם הילדים, עם ההורים, עם כלל המשפחה, עם חברים אישיים, עם חברים לעבודה, אנו רגילים להתמודד עם קשיים בזוגיות, בהורות, בחינוך, בפרנסה, ובעבודה.

לאחר הרבה מאוד אי סדר בחיים, מגיע הזמן לעשות סדר, לארגן את החיים מחדש, מתוך התחושה של אמת ודאית שאי אפשר להמשיך כך אפילו יום אחד נוסף.

לימוד חשיבה הכרתית ייחודי בהתמקדותו ב"איך"  ואינו משאיר אותנו עם הבעיה הרגילה של  "רעיונות נפלאים שבאמת הגיע זמן כבר לעשות משהו ליישם אותם – אבל...משהו מחבל ביכולת"   היום היד מושטת לכל מי שרוצה לעשות שנוי אמיתי בחייו.

 

 

מהות לימודי החשיבה הכרתית של ימימה

 

בסיס הלימוד הוא ההדרגתיות – לפי חוקיות הצמיחה, זהו לימוד לטווח ארוך.  הלימוד נערך בפגישות קבוצתיות שבועיות גברים לחוד ונשים לחוד (בגלל השוני שבחשיבה ובמבנה הרגשי), בלימוד רוכשים כלים, (הבנות) וכל אחד עושה שימוש בהבנותיו כמיטב יכלתו המתפתחת.

למעשה הלימוד האמיתי נעשה מול המתרחש היומיומי, כאשר הלומד מיישם את הבנותיו הטובות.

החלקים הניתנים (אלה הם החלקים הניתנים במילותיה של ימימה) הם  יחסיים  לזמנו  ולזמן  יכולתו  של  הלומד  לקבלם  וכאשר  הוא  מוכן, הוא מקבל  עוד  ועוד  עד  שמשיג,  ואז מקבל  עוד.

כל אחד זוכה לתמורה בהתאם לנוכחותו בשיעורים ובהתאם להתמדתו בעשייה היומיומית שלו. החיים שהתנהלו קודם בבלגן ובאופן בלתי מסודר לפני הלימוד הופכים להרבה יותר מסודרים ובסדר נכון.

 

 

למה ניתן לצפות מלימודים אלו

 

 

תוך כדי העשייה, מורגשת ירידת הבלבול  והעומס. ישנה התבהרות והתגברות השמחה הפנימית, איזון נפש וגוף, שלווה, הרמוניה, קבלה של החיים והבנת משמעותם, ניקיון וסדר פנימי, אהבה, נתינה כנה ואמיתית מתוך הלב, הקשבה עמוקה ומדוייקת לזולת ולעצמנו, יכולת התבוננות פנימה, הבנות עמוקות, תקשורת נכונה עם אנשים, הפרדה בין האני הפנימי לאירוע מתרחש חיצוני.

כל אחד מתקדם בקצב שלו ובונה כלים חדשים הנותנים לו פתרון לכל מענה ליבו.

הלימוד אינו טיפול פסיכולוגי ו/או קבוצת תמיכה מסוג כלשהו, המדריכים אינם מתיימרים לתת פתרונות ו/או עצות לקשיים האישיים של הלומדים, ישנה פה לקיחת אחריות אישית שלוקח הלומד על חייו.

 

 

למי מיועד הלימוד הזה

 

 

לכל אדם שבוחר את דרכו, הבחירה היא אישית האם ימשיך האדם לשרוד בחייו ותו לא, או יבחר להיפטר מהסבל ולהחליפו בשמחה,

לא ניתן לשכנע אנשים לבחור בלימוד, הכל נעשה בבחירתו וכמידתו של כל אדם ואדם.

הפניה לזולת נעשית באהבה, מתוך הבנת הכאב והתסכול,  כולנו התחלנו שם.

¨      הלימוד מתאים לכל אדם שרוצה להיטיב עם עצמו.

¨      הלימוד מתאים לגברים ונשים המבקשים שלום בית.

¨      הלימוד מתאים לנוער המתבגר.

¨      הלימוד מתאים למנהלים בכירים .

¨      הלימוד מתאים הן לאנשים מהמגזר הדתי והן לאנשים מהמגזר החילוני.

 

 

מי היתה ימימה אביטל

 

 

שנים אחרי פטירתה ממשיכה משנתה של ימימה להכות גלים ולהביא תלמידים חדשים. האישה הצנועה שהקדישה את חייה להעברת שיעורים בתיקון המידות והנפש ולריפוי של כל נזקק השאירה פינה של אור בלב תלמידיה, אור שממשיך לגדול גם היום. בין תלמידיה אנשים מכל קשת הציבור בישראל, שבאו ללמוד, תלמידים אלה מעידים "שהלימוד עובד"  ומאפשר מציאות יומיומית טובה ומוארת.

ימימה נולדה בתשעה באב תרפ"ט (10,7,1929) ונפטרה בכ"ה באייר תשנ"ט (11,5,1999),

דלתה של ימימה היתה פתוחה לכל גבר ואשה שפנו בבקשת עזרה, תמיד ללא לאות ובמסירות אין קץ.

מעלות השחר ועד חצות כל עיסוקיה היו לימוד וריפוי, יכולותיה הדהימו את כל הפונים והתוצאות דיברו בעד עצמן.