מה הסיבה העקרית להסתבכות כלכלית ?


אנשים רבים מסתבכים כלכלית, מפספסים את חייהם, מרגישים רע עם עצמם ומחפשים ישועה בהרבה מקומות שונים לאורך שנים רבות. מדוע זה קורה ?


מדוע בני האדם מגיעים לסיבוכים כלכליים ?

בני האדם נולדים לחיים פשוטים ללא סיבוכים ויוצרים לעצמם תיק עם תסבוכות במשך השנים. רבים האנשים הנמצאים בשנאה עצמית ובפחדים כלכליים שלא יסיימו את החודש ושלא יעמדו בתשלומים החודשיים. פחד זה, הקיים אצל רוב בני האדם, גורר אותם לרדיפה ממכרת אחרי הכסף וכך הם סוטים ממסלולם ומסתבכים. אדם אשר יאמין בעצמו, יעסוק רק בעיסוק שהוא אוהב, יחיה באהבה עצמית גדולה, יראה את היופי הפנימי הקיים בו בכל מצב, ילך בטוח בעצמו גם כשאינו יודע לאן דרכו מועדת ויפעל מתוך רצון לגלות ולפתח את עצמו – תהיה הצלחתו תלויה רק בעצמו ולא יגיע לסיבוכים כלכליים.


מדוע ישנם אנשים המרגישים טוב עם עצמם ומדוע רוב הזמן, רוב בני האדם אינם מרגישים טוב עם עצמם?

רוב בני האדם אינם מרגישים טוב עם עצמם מכיוון שהם מחפשים את ההתעסקות בדברים חיצוניים ובמילויים רגשיים חיצוניים מאנשים אחרים או מסיפוקים רגעיים ולא במילויים רגשיים עצמיים. כל אדם הוא מושלם כפי שהוא, כל מה שהוא עובר בחייו זה הדבר המושלם ביותר עבורו ולא יכול להיות יותר מושלם מזה אך רוב בני האדם אינם מבינים זאת. חוסר ההבנה למה שקורה לנו מוביל לעיתים לביקורתיות ושיפוטיות אשר אינה פועלת לטובתנו ומהתסכול, אנו מכניסים את עצמנו לתסבוכות ומערבולות. לאדם המבין שהוא אדם מושלם אין טעם לחפש מילויים רגשיים בחוץ, כשהכול כבר קיים בפנים. אין טעם לרדוף אחרי דברים חיצוניים כשכל היופי הקיים בכל אדם הוא יצירה בפני עצמה. למשל הפתרון לכול בעיה נמצא בתוך תפישת הגדרת הבעיה כפי שאנשים מגדירים בעיה. בעיה תראה לאחד ענקית ולשני מזערית כי הבעיה היא הפתרון, וכאשר חוצים את הבעיה או חוצבים אותה ומפרקים אותה לגורמים, מבינים שיש כאן פספוסים ועלינו לתפוס כיוון רגשי טוב לעצמנו, ולא על ידי שום מילוי רגשי חיצוני מאנשים אחרים. הפתרונות לבעיות קיימים כבר מסביבנו, ולכל אחד יש מספיק עבודה פנימית קיימת למציאת הפתרונות, אין טעם לחפש ולהמציא עבודה פנימית חדשה, כי עשייתנו נבחנת לעומק, ותגובתנו לעצמנו ולא לזולת היא המבחן האמיתי, ולכן כאשר אנו מרגישים טוב בחרנו נכון בעצמנו וכאשר איננו מרגישים טוב בחרנו בזולת על חשבון עצמנו ושגינו בבחירה.


מה זה פספוס ?

אין האדם יודע מתי הוא מפספס כאשר הוא בוחר את בחירותיו. בכל שלב ובכול מצב בחיים, האדם יכול לבחור לפספס, כי הבחירה היא חופשית וקיימת בכל רגע ורגע. השאלה אם האדם בוחר נכון לעצמו או מתוך מקום של התמכרות גדולה מאוד (כגון התמכרות לכסף, התמכרות לקבלת אהבה, התמכרות לרכוש וכו') ? פספוס הוא בחירה לא נכונה מתוך האפשרויות הקיימות בחופש הבחירה, בכול רגע ובכול מצב, ומנקודה זו מתחילים להסתבך, וכאשר הפספוסים הולכים ומצטברים, נכנסים למערבולת בחיים. מתוך בחירה נכונה, יוצאת תוצאה יפה עם הרגשה נפלאה, ומתוך בחירה שגויה, יוצאת תוצאה מכוערת עם כעס, התפרצות וכדומה וזה פספוס.


מי זה אדם מפספס ?

אדם מפספס, זה אדם הנגרר אחרי התמכרויות, פוחד להתמודד עם עצמו ולכן, סוטה ממסלולו שקבע לעצמו, סובל מאוד ואינו מבין את פספוסו. כל רגע קיומי ניתן לפספוס והכול קיים ונמצא בבחירה של תגובותינו למצבים שונים מתוך הבחירה החופשית הקיימת לנו. תבחרו לאיזה כיוון אתם רוצים להגיע אך אל תשכחו לבדוק האם אתם מתנהלים ממקום של התמכרות או של אהבה עצמית. אדם מפספס בוחר מתוך התמכרות, מתוך פחדים ומתוך זעם. אדם הבוחר נכון פועל מתוך אהבה עצמית ואז אינו מפספס ונהנה מתוצאות בחירותיו.


אז מה יושיע אותנו כדי שלא נפספס, כדי שלא נסתבך כלכלית וכדי שנרגיש טוב כל הזמן?

עבודה פנימית, בהחלט מקלה על הקשיים, אך החזרה למסלול של עיסוק ביעוד שלנו ממנו סטינו, תחזיר את האושר לליבנו ותגמד את הבעיות בחיי היום יום. בעזרת הלימוד בקורס על "שורש ההצלחה הכלכלית" תגלו על עצמכם את התהליכים הפנימיים הפועלים אצלכם ומפעילים את מנגנוני ההצלחה שלכם, ואשר הפעלתם מורגשת באושר. בסיומו של הקורס, תמצאו רעיון לעיסוק שירגיש לכם טוב כי הוא ההולם ביותר את כל כישרונותיכם המולדים אשר יוביל אתכם אל עבר ייעודכם והגעה לעצמאות כלכלית. הפעילות בתוך עשייה אשר נבחרה מאהבה ומפעילה את כל כישרונותינו, שומרת עלינו מפני סיבוכים ומחלות. בתחילת עיסוקכם החדש תחושו אהבה לעשייה ואם תשמרו על מספר כללי התנהגות יפים הנלמדים בקורס, האושר והשפע הכלכלי יהיו נחלתכם. אדם הבוחר לפעול מאהבה בכל עשייה משנה את חייו, את גורלו ואת מזלו.